Liečba psoriázy fotobalneoterapiou prístrojom DAAVLIN

K dispozícií je široká paleta liečebných možností a spomedzi klasických metód využívajúcich liečebný účinok UV žiarenia na kožu zaberá významné miesto fototerapia a fotochemoterapia. Moderným trendom je úzkopásmová monochromatická UVB fototerapia (311 nm) a jej modifikáciou je balneofototerapia, ktorá predstavuje v súčasnej dobe špičku v dermatologickej fototerapii. Ide o kombináciu súčasného pôsobenia UVB žiarenia a balneoterapie s použitím špeciálneho roztoku, ktorý imituje zloženie soli z Mŕtveho mora.
UVB fototerapia je úzkopásmová, monochromatická o vlnovej dĺžke 311-313 nm, pri ktorej sú redukované nežiadúce účinky klasického UVB spektra, je minimalizovaná erytemogénnosť /vyvolanie zápalu/, čo umožňuje aplikovať až 10krát vyššie dávky UVB žiarenia.

Balneoterapia /kúpeľná liečba/ využíva prírodné zdroje, ktoré nemajú vedľajšie účinky v porovnaní s inými druhmi liečenia. Táto kombinácia slaného kúpeľa a UVB žiarenia je účinnejšia ako samotné UV žiarenie.
Priebeh ošetrenia
Procedúra pozostáva so soľného kúpeľa s následným celotelovým ožiarením vo vysoko účinnej fototerapeutickej kabíne DAAVLIN imitujúcej žiarenie v pásme UVA, UVB úzkopásmové ako aj kombináciou UVA, UVB.
Pred zahájením fototerapie určíme fototyp kože a minimálnu erytémovú dávku. Koža je pred samotným ožiarením pripravená, odšupená pomocou kúpeľa, ktorý hydratuje rohovú vrstvu a tým zlepšuje prienik žiarenia do kože. Počas každej fototerapie sa pacient musí chrániť okuliarmi a krytím mužských genitálií. Taktiež by sa počas liečby nemali pacienti vystavovať nadbytočnému UV žiareniu na slnku alebo v soláriách, pretože tým sa zvyšuje celková dávka UV žiarenia. Personál obsluhujúci prístroj sa chráni taktiež okuliarmi a dostatočnou vzdialenosťou. Po každom ožiarení je nutné indiferentné premastenie kože proti vysušeniu a podráždeniu emolienciami.
Frekvencia počtu ožiarov v základnej kúre je 2-4x týždenne
Základná kúra predstavuje 25 ožiarov , na ktoré podľa potreby nadväzuje udržiavacia liečba v menej častej frekvencii.
Počiatočné dávky žiarenia sa pohybujú od 1-3 minút, postupne sa čas žiarenia predlžuje. Táto terapeutická metóda na liečbu psoriázy je vysoko účinná, s 70-80% efektom liečby, recidívy sú v menšom rozsahu, predlžuje sa obdobie bez psoriatických ložísk.

DAAVLIN vysoko účinná celotelová fototerapeutická kabína na liečbu psoriázy a iných kožných ochorení
Kabína má integrovaný počítačový systém riadenia a uchovávania dát, priestorný interiér s odvetrávaním a otvoreným stropom, zabudované reproduktory informujúce pacienta o priebehu liečby, možnosť nadstavenia liečebných protokolov pre jednotlivého pacienta podľa závažnosti ochorenia a typu pokožky.
Indikácie na fototerapiu - iné kožné ochorenia liečené prístrojom DAAVLIN
SUP, UVB
Acne vulgaris
Atopický ekzém
Mycosis fungoides
Parapsoriasis
Pruritus
Psoraisis vulgaris
Urticaria chronica
Vitiligo
PUVA
Psoriasis vulgaris
Vitiligo
Morbus Duhring
Lichen ruber planus
Morbus Darier
Granuloma anulare
Atopický ekzém
Výhodou je ambulantná forma liečby formou denného kožného stacionára, takže liečebné procedúry sú plne hradené VZP, APOLLO formou lôžkodňa.

Sme partnermi Zdravotných poistovní

poistovne