Trvalá epilácia

Metódou na odstránenie nežiadúceho ochlpenia je laserová epilácia a fotoepilácia. Pomocou nej sa na požadovaných častiach tela odstránia chĺpky na princípe selektívnej fototermolýzy. Laserový lúč pri prechode cez kožný povrch pôsobí na vlasový vačok a dochádza k jeho tepelnému zničeniu bez poškodenia okolitej kože. Výsledný epilačný efekt je dlhodobý až trvalý. Samotný výkon je temer bezbolestný, pacient i lekár sú chránení ochrannými okuliarmi.

 

Priebeh zákroku

Na epilované miesta sa pred zákrokom nanesie chladivý gél, chĺpky by mali byť vyrastené cca 1-2 mm nad úrovňou kože, pred zákrokom nesmú byť epilované. Oči sú chránené ochrannými okuliarmi. Po zákroku sa dané miesto chladí a ošetrí špeciálnym protizápalovým krémom. Zákrok je vhodné opakovať cca po 6-8 týždňoch, nakoľko laserový lúč pôsobí na chĺpky len v rastovej fáze a nie všetky chĺpky sú v rovnakom čase v rastovej fáze, čiže pri 1 ošetrení sa nezasiahnu všetky vlasové cibuľky. Zákrok je nutné opakovať v 3-8 sedeniach pre dosiahnutie požadovaného efektu. V období zákrokov nie je vhodné slnenie ani solárium. Čím je koža bledšia, tým je vyšší efekt epilácie.

Epilovať je možné ktorékoľvek miesto pokryté nežiaducimi chĺpkami. Táto metóda je vhodná nie len pre ženy, ale i pre mužov s nežiaducim a nadmerným ochlpením.