Botulotoxín – vrásky

Botulotoxín

  • odstraňuje mimické vrásky na čele, okolie očí okolie úst , v dolnej časti tváre – brada, krk
  • odstraňuje drobné asymetrie tváre
  • odstraňuje nadmerné potenie podpazušia, dlaní a nôh

 

Lokality aplikácie botulotoxínu

Čo je botulotoxín

Botulotoxín v liekovej podobe je neurotoxín, ktorý uvoľńuje krče svalov a preruší nervovosvalové spojenie a tým zabráni mimickému svalu v zmršťovaní, ktoré je hlavnou príčinou tvorby vrások
V korektívnej dermatologii sa aplikuje injekčne vo veľmi nízkych dávkach do problémových partií tváre.

 

Ako sa zbaviť vrások a zastaviť čas starnutia?

Je veľmi jednoduchá metóda používajúca BOTULOTOXIN, ktorá dokáže zásadným spôsobom vyhladiť mimické vrásky, získať mladistvejší a sviežejší vzhľad. Metóda využíva relaxačný účinok toxínu na mimické svaly, čím dochádza k uvoľneniu a k znehybneniu svalstva, a tým redukcii mimických vrások.

 

Ide o veľmi jednoduchý ambulantný výkon

  • bez chirurgického zákroku
  • bez vzniku jaziev
  • takmer bezbolestný

 

Ako sa prevádza ošetrenie botoxom?

Aplikuje sa tenkou ihličkou vo veľmi nízkych dávkach vnútrosvalovo, prípadne podkožne, kde dochádza k dočasnému prerušeniu nervovosvalového spojenia, teda k požadovanému uvoľneniu /relaxácii/ mimických svalov. Výsledkom je vypnutie pleti a vyhladenie vrások. Zákrok sa prevádza ambulantne a je časovo i fyzicky nenáročný.

 

Ako účinkuje botox?

Učinok botoxu nastupuje 2-3 dni po aplikácii, efekt pretrváva cca 4-6 mesiacov, po opakovaných aplikáciách sa účinok predlžuje, je možné ho opakovať cca po 4-6 mesiacoch, potom sa jeho účinok predlžuje až na 12 mesiacov. Bezprostredne po aplikácii je v mieste vpichu ľahké začervenanie , ktoré mizne do niekoľkých hodín. Môžu sa objaviť drobné podliatinky a modrinky, ktoré do 48 hod. taktiež vymiznú.

 

Bezpečnosť a možné nežiadúce účinky

Zákrok nevykonávame u pacientov mladších ako 18 rokov, počas tehotnosti a v období dojčenia. Podávanie botulotoxinu je kontraindikované u ľudí trpiacich na Myasthenia gravis, prípadne ochorenia so zvýšenou krvácavosťou, známok zápalu v mieste uvažovanej aplikácie. Veľmi ojedinele sa môžu objaviť i alergické kožné reakcie.
Je možná kombinácia botulotoxinu s inými liečebno-korektívnymi zákrokmi?
Botox na zvýšenie efektu sa môže kombinovať s inými metódami ako je fotorejuvenizácia ev. laserové ošetrenie, chemický peeling ako i intradermálne implantáty.

 

Hyperhidróza – nadmerné potenie

Botulotoxín sa taktiež používa za účelom liečby nežiadúceho nadmerného potenia v oblasti dlaní, podazušia a plosiek nôh. Prípravok sa aplikuje tenkou ihličkou do podkožia postihnutej oblasti. Princípom účinku je zabránenie prevodu vzruchov z nervových vlákien na potné žľazy. Účinok nastupuje po 1-3 aplikáciách. Trvanie je 10 – 12 mesiacov, po ktorom účinok odoznieva a je nutné ďalšie ošetrenie.

 

Na našej klinike pracujeme s prípravkami