Chemický peeling

Je metóda, pri ktorej sa na pokožku nanáša ovocná glykolová kyselina( AHA kyselina), ktorej účinkom je odstránenie povrchových odumretých buniek, jej regenerácia, vyhladenie a zjemnenie pleti. Aplikuje sa vo vyšších koncentráciách 35-70%, najčastejšie na pokožku tváre, krk, dekolt ev. i iné časti tela. Výsledný efekt ošetrenia je celkové zlepšenie stavu pleti, vyhladenie, napnutie, hydratácia, výrazná redukcia pórov, zníženie mazotvorby, mastná pleť je suchšia bez tendencie k tvorbe akné, mierne vyhladenie drobných jazvičiek a povrchových vrások, redukciu a vyblednutie pigmentových škvŕn, celkovo pleť má po ošetrení rozjasnený a jemnejší vzhľad.

Zákrok je potrebné absolvovať 5-8 krát v cca 7-10 dňových intervaloch . Po ošetrení môže dôjsť k začervenaniu ev. drobnému zlupovaniu pleti.

Pacient sa musí vyhýbať slnečnému žiareniu, opaľovaniu v soláriu.
Zákrok nie je možné vykonávať v prípade akútnej infekcie v oblasti tváre – Herpes simplex, Impetigo, sklon k tvorbe keloidných jaziev, v tehotenstve. V priebehu vykonávania ošetrení je nutná ochrana pred UV žiarením.

 

Indikácie na chemický peeling

  • drobné jazvičky po akné
  • mastnú pleť s rozšírenými pórmi a akne
  • pigmentové švrny – melazmyl
  • na odstránenie drobných vrások a celkové omladenie pokožky
  • na zjemnenie a vyhladenie povrchu pokožky