Formovanie postavy, liposukcia – ACCENT RF

  • neinvazívna liposukcia-radiofrekvenčná lipolýza
  • neinvazívny lifting
  • redukcia celulitídy

ACCENT

je určený pre tých, ktorí sa chcú bez veľkej námahy zbaviť prebytočného tuku, alebo pre tých, ktorí sa nemôžu zmieriť s tím, že určité geneticky dané tvary niektorých partií neupravia cvičením nebo diétou. S Accentom môžeme vykonávať neinvazívny bezbolestný ambulantný zákrok bez ohľadu na ročné obdobie. Tento zákrok nepredstavuje pre pacienta obmedzenie v žiadnych aktivitách a nie je časovo náročný.

Rádiofrekvenčná lipolýza /neinvazívna liposukcia/ a radiofrekvenčný lifting bez operácie je revolučná lekárska technika na odstránenie tuku, redukciu celulitídy, vyhladenia vrások a vypnutia pokožky z problémových partií. ACCENT je najnovší radiofrekvenčný prístroj, ktorý umožňuje uskutočniť liposukciu a lifting bez operácie. Pomocou prístroja ACCENT sa tento zákrok stáva nebolestivou, neinvazívnou (bez narušení integrity kože) a celkom bezpečnou metódou.

Indikácie prístroja ACCENT boli klinicky testované a sú certifikované FDA (najvyšší kontrolný úrad pre účinnosť a bezpečnosť liekov a medicínskych zariadení v USA).
Ide o neinvazívnu metódu, bez rekonvalescencie a bez rizika negatívnych vedľajších účinkov.

Ako funguje Accent RF (Radiofrekvencia)

Prístroj Accent RF je moderný radiofrekvenčný systém s unipolárnou hlavicou pre hĺbkovú riadenú RF penetráciu a bipolárnu hlavicu pre povrchovú riadenú RF penetráciu. Unipolárna hlavica umožňuje liečbu celulitídy a ostatné procedúry tvarovánia problematických telesných partií.

Tukové zväzky pred ošetrením

Počas ošetrenia

Tukové zväzky po ošetrení

Accent RF unipolárna technológia zaisťuje riadené objemové zvýšenie teploty v tkanive do hĺbky 15 mm, dosahuje k tukovému tkanivu a redukuje celulitídu. Zahrievanie tkaniva v tejto hĺbke zlepšuje lokálny metabolizmus, podnecuje hojenie porúch vlákien tkaniva, znižuje opuchy tkaniva, podnecovaním absorbcie a odvodnenia zadržovaných tekutín a toxínov lymfatickým systémom.

Bipolárna hlavica slúži k odstráneniu a vyhladeniu vrások a vypnutiu pokožky. Accent RF bipolárna hlavice zahrieva tkanivo do hĺbky 2-6 mm, v tkanive dôjde ku kontrakcii a zmnoženiu kolagénových vlákien a zvýši sa krvná mikrocirkulácia a lymfatické odvádzanie uviaznutých zvyškov tukou a toxinou.

Najčastejšie otázky:

Pre koho je zákrok vhodný?
Pre každého, kto chce zdokonaliť kontúry ktorejkoľvek časti svojho tela, vyhladiť pleť či redukovať vrásky. Ošetrenie dá vášmu brušku lichotivejší a hladší vzhľad, vaše boky a stehna budú štíhlejšie a pevnejšie.

Pre koho nie je zákrok vhodný?
Tehotné a kojace ženy, pre ľudí s multisystémovým ochorením (diabetes, hypertenzia, ICHS, ICHDK, pečeňová a renálna nedostatočnosť, atd.), u ľudí s implantovaným pacemakerom, automatickým defibrilátorom, kovovým implantátom, pri súčasnom alebo nedávnom užívaním isotretinoinu,infekčné ochorenie.

Koľko zákrokov je potrebných?
Pred prvým ošetrením sa dohodnú očakávané výsledky, určia sa reálne ciele zmeny vašej postavy a lekár vám stanoví individuálny plán. Všeobecne je požadovaných 3-6 ošetrení, interval medzi jednotlivými ošetreniami je 2 týždne.

Čo možno očakávať od ošetrenia?
Samotné ošetrenie trvá 15-60 minút podľa veľkosti plochy ošetrenia. Výsledky sú viditeľné už pár dní po ošetrení. Hneď po zákroku sa klient môže vrátiť k bežnému životnému rytmu. Ošetrenie sa môže vykonávať v priebehu celého roku.

Je zákrok bolestivý?
Ide o bezbolestný neinvazívny zákrok, nevznikajú žiadne rany, jazvy, nie je potrebná žiadna anestézia. Môžete pociťovať iba vyššiu teplotu (39-42°C) v ošetrovanej oblasti. Pacienti uvádzajú pocit teplej masáže. Po zákroku nie je nutná žiadna rekonvalescencia, môžete sa ihneď venovať bežným denným aktivitám. Môže byť mierne začervenanie v ošetrovanej oblasti, ktoré vymizne v priebehu niekoľkých hodín.


PRED OŠETRENÍM

  • Je nutné zvýšiť pitný režim minimálne 2dni pred ošetrením, a to aspoň o 1liter denne.
  • Voliť ľahkú stravu
  • Deň pred ošetrením nenavštevovať solárium.


PO OŠETRENÍ

  • V deň ošetrenia nenavštevovať solárium ani saunu.
  • Udržať zvýšený pitný režim – veľmi dôležité – tuky sa odplavujú krvným lymfatickým systémom – je potrebné to podporiť!
  • Nekonzumovať alkoholické nápoje, a to hlavne 3-5dní po ošetrení

Celulitída

Názov „celulitída“ je odvodený z latinského slova „celulitis“, čo znamená zápal buniek. Toto pomenovanie sa z odborného hľadiska považuje za nevhodné, no napriek tomu sa udomácnilo v populárnych časopisoch a v názve kozmetických prípravkov a širokej ženskej populácii. V odbornej literatúre sa vyskytuje rôznorodosť v pomenovaní tohto kozmeticky rušivého stavu, ako je napríklad dermopanikulóza, gynoidná lipodystrofia, lipohypertrofia, celulite.

Celulitída je estetický problém, ktorý pozná väčšina žien vo veku nad 30 rokov. Pri celulitíde sa koža svojimi preliačinami a vyvýšeninami podobá kôre pomaranča, preto sa označuje aj termínom “pomarančová koža”. Vzniká miestnym nahromadením tukových buniek (adipocytov) a zväčšením ich objemu. Postihuje takmer výlučne ženy pomer postihnutia ženy:muži je 50:1). Najčastejšie postihuje oblasť hornej tretiny stehien a gluteálnu oblasť. V týchto oblastiach sa tukové bunky zhlukujú do hrubých hroznovitých strapcov, tlačia na horné vrstvy kože, tým stláčajú cievy a zhoršuje sa prekrvenie postihnutých oblastí. To bráni na jednej strane zásobovaniu buniek dôležitými výživnými látkami (tým sa zhoršuje kvalita pokožky, na druhej strane sa znižuje metabolická rýchlosť a spomaľuje vylučovanie odpadových látok lymfatickými cestami. V tukových bunkách sa tieto splodiny metabolizmu zadržiavajú, čo má za následok zväčšovanie ich objemu (hypertrofiu). Zväčšené bunky opäť tlačia na horné vrstvy kože a opäť sa zhoršuje prekrvenie spomínaných oblastí. Takto vzniká akýsi bludný kruh.

Pri vzniku celulitídy sa uplatňuje jednak dedičná dispozícia k ochabnutiu spojivového tkaniva a jednak endokrinné faktory. Za to je zodpovedný hormón estrogén, ktorý u žien riadi typicky ženské rozloženie tukových buniek, preto ženy s viac vyvinutými ženskými formami (plné prsia, štíhly pás, širšie boky) majú k celulitíde väčšiu dispozíciu ako typicky chlapčenské postavy. Okrem toho sa tento hormón tvorí vo zvýšenej miere počas gravidity, preto sa často práve v tomto období ukážu prvé známky celulitídy.

Lymfa je tekutina kolujúca v lymfatických cievach, zbiera sa po celom tele, filtruje sa v lymfatických uzlinách a očistená sa vracia späť do krvi. V podstate má lymfa na starosti očistu tela od všetkých škodlivín, má nás zbaviť toxínov, bacilov. Tento očisťovací proces môže však zlyhať. Či už nám nefunguje pečeň tak, ako by mala, alebo máme oslabený lymfatický systém, či preťažené uzliny… nastáva problém. Organizmus sa dostatočne rýchlo neprečisťuje, toxíny začínajú pôsobiť na naše orgány, zaťažujú ich, vznikajú problémy ako celulitída, akné, únava, opuchy končatín a podobne.

Lifting tváre / vypnutie pleti

Redukcia celulitídy

Modelovanie postavy