Fotorejuvenizácia – fotoomladenie

V súčasnosti najúspešnejšia neinvazívna ambulantná metóda bez použitia chirurgického zásahu na omladenie a regeneráciu pokožky, ktorou sa docieli mladistvejší vzhľad, vypnutie ochabnutejších partií tváre, zmiernia sa jemné mimické vrásky, pokožka sa rozžiari, zredukujú sa začervenania, rozšírené cievky, pigmentácie a rozšírené póry.

Na fotoomladenie sa využíva intenzívne pulzné svetlo(IPL), kde svetelný lúč prechádza do hlbších vrstiev pokožky a navodzuje novotvorbu kolagénových vlákien, ktoré sú zodpovedné za vypnutie pokožky. Pleť je žiarivejšia, pružnejšia a mladistvejšia.

 

Učinky fotoomladenia pomocou IPL

• notvorba kolagénu – redukcia jemných vrások a vypnutie pleti
• redukcia pigmentových škvrn – vybielenie pleti cca o 70%
• redukcia cievok cca o 80-90%
• zúženie rozšírených porov a redukcia akne o 50-60%
• zjemnenie drobných jazvičiek

 

Priebeh ošetrenia

Ide o ambulantný, temer bezbolestný zákrok, ktorý trvá od 10-20 minút. Pacient cíti jemné pichnutie a prehriatie pokožky. Na ošetrené miesta (väčšinou tvár, krk, dekolt alebo ruky) sa nanesie chladivý gél. Oči sú chránené tmavými okuliarmi. Postupne sa na požadované partie prikladá špeciálna sonda prístroja a aplikuje sa tzv. intenzívne pulzné svetlo (IPL), ktoré preniká do hlbších partií pokožky. Nakoniec sa pleť chladí a lokálne sa aplikuje krém s ukľudňujúcim a protizápalovým účinkom, čím sa redukujú nežiaduce účinky

 

Výsledný efekt zákroku

Aby sme dosiahli požadovaný dlhotrvajúci efekt, zákrok je vhodné opakovať cca 5-6 krát v 3-4 týždňových intervaloch. Vhodný vek so začatím fotorejuvenizácie je približne od 3O-40 rokov, ale i neskôr, čím docielime výrazné oddialenie procesu starnutia pokožky. Táto metóda je vhodná ako pre ženy tak i pre mužov.